Sayfa hakkında oluru olan bilgiler kılavuzu…

Çoğu zaman dünya’ya bir sokak köpeğinin gözünden bakmaktayım. İnsanları seyreder ne yaptıklarını merak ederim. Korkak bir şekilde aralarında dolaşır birbirlerinin iletişim cümlelerini aklıma kazırım. Bazende bir kenara çekilir akşam güneşinin verdiği tatlı bir huzurla uyuklayıp dururum. Yemek için çöpler karıştırır, karıştırırken kimi zaman bir bayanın ayrılık şarkısı takılır kulağıma onu dinlerim, kimi zamansa bir çocuğun babasına yalvarırcasına haykırdığı o çikolatayı aldırma arzusuna takılır kulağım.

Bazen insan kılığına girer bir kafeye oturur kendime sıcak bir kahve söylerim garsona ninnisel bir tavırla. Bu tavır garsonun hoşuna gider ve en sevdiğim kahveyi yaptırtır. Kahvenin kokusu burun deliklerime sinsice ulaştığında günüm keyifli geçer ve bir kedi gibi gün boyu mırmırlanıp dururum. Garson kahveyi getirip “afiyet olsun beyefendi” der ve günüm başlamış olur. Gün başında her zamanki gibi kalemi kemirir ve kağıdı tırmalarım. İnsanları gözlemler onların aslında ne istediğine dikkat ederim. Bazen kurulan cümleler gerçeği aksettirmez ve bilinçaltı onu bu cümleleri sıralatır ve karşıdaki insan bir ikileme düşer. İşte!!! O düşüşü görür gözlerim ve yazarım bu durumu. Aslında karşıdaki kişi ismini sormak istiyor ama cevap veren kişi soyağacımı mı soruyor ? diye kafasında soru işaretleri oluşturuyor.

Hayatta en sevdiğim şey soru işaretleridir. Görünüşü de yapı itibariyle de kıvrak bir modele sahiptir. Bu kıvraklık çoğu insanı rahatsız eder ama benim ensevdiğim ödül maması gibi bir şey bu. Hayat sorularla doludur ama insanlar bunları göremezler, görmek istemezler. Çünkü gerçeklik bu soru kalıplarına bağlıdır. Siz her sorunun cevaplarıyla ne kadar içli dışlı olursanız, hayat size parlak bir gün ışığı gibi pırıl pırıl gelecektir…

3 Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir