Para Kazanmak ve Yaşamaya Çalışmak

    Malesef günümüz 21. yy’ında hayatta kalmak için çalışmak zorundayız. Bu zorundalık insanoğlu için hem tuhaf hemde elzemdir. Ama insanlar doğası gereği barınma beslenme ve üremek için enerjilerini ve zamanlarını harcayıp günümüze kadar geldiler buraya kadar herşey normal gibi, peki ya bundan sonra..?
     Günümüz insanı ise paraya muhtaç ve muhtaç olduğu kadar da para karşısında acizdir. Tüketim toplumu oluşturulan bu yapıda herkes ama herkes para kazanmak zorundadır ve zorunda olmaya da devam edecektir ta ki son nefesi verip gözlerini sonsuza yumana kadar. Sosyal hayatın, merakın ve rahatlığın getirmiş olduğu bu tüketimcilik insanları günden güne zehirlemekte ve bir o kadar da psikolojiyi zıvanadan çıkartmaktadır.
     Para kazanmak tabiki zorundayız, üretilen ürünleri ve ihtiyacımızı giderirken yaşamaya çalışmak ve en önemlisi aç kalmamak için ama ve fakat, bu kadar koşturmaya ve bu kadar yorulmaya ne gerek var. Sabahın 6’sında kalkıp günde ON saat çalışıp sonra eve gelip günümüzü öldürmeye… Haftada bir gün izin yapıp aydan aya para almanın ne önemi var. Yılda sadece ondört gün izin için saatlerce mesaide kalmaya  ne gerek var. Kimisi güneşin anlında kimisi güneşe hasret çalışıp, çalıştıran kişinin bu kadar para kazanmasına ne gerek var hemde yarının belli olmadığı şu yüzyılda.
      Para kazanmak veya kazanmamak işte bütün mesele bu…